Manažerka nákupu CE

„V Tescu sa na mňa od prvého pohovoru tešili a brali ma ako partnera. Viem, že sa môže na kohokoľvek obrátiť so svojimi otázkami a keď potrebujem pomoc, dostanem ju. A to mi dáva sebavedomie aj v každodennom živote.”

Keď som si naposledy hľadala prácu, absolvovala som pohovory vo viacerých firmách a pracovnú ponuku som dostala zo šiestich miest. Pozitívny prvý dojem bol kľúčový v mojom rozhodnutí, prečo som si vybrala Tesco: už pri prvom stretnutí tu boli všetci veľmi priateľskí, správali sa, ako by sme už boli kolegovia. Mala som pocit, že by som chcela byť súčasťou tejto komunity. Začínala som ako junior manažérka nákupu, čiže som svoju kariéru budovala od základov.

Mala som za sebou ťažké životné obdobie a ako nový začiatok som si zmenila prácu a nastúpila do Tesca. A tunajší tím je najlepší, s akým som kedy pracovala. Často mám pocit, ako keby sme boli jedna veľká rodina. Zodpovednosť a stres sú niekedy súčasťou práce, ale vedomie, že sa môžeme spoľahnúť jeden na druhého nám pomáha zvládnuť aj tieto situácie. Pre mňa bolo celkom novou skúsenosťou, že kolegovia v Tescu si naozaj navzájom pomáhajú – to som inde nezažila. Za štyri roky som bola povýšená na pozíciu manažérky nákupu pre strednú Európu a k tomuto môjmu osobnému úspechu pomohli aj moji kolegovia a vedúci. V každej situácii som si mohla byť istá, že na riešenie úlohy alebo problému nezostanem sama – a z toho sa ľahko získava sebavedomie.