Ako pomáhame

Ako pomáhame.

“Aj malá pomoc môže mať veľký význam” Veríme, že aj prostredníctvom malých krokov dokážeme urobiť veľkú zmenu. Táto hodnota je neodmysliteľnou a prirodzenou súčasťou všetkého, čo robíme: pre našich kolegov na celom svete, pre tisíce miest a komunít, kde pôsobíme, a v neposlednom rade pre milióny našich zákazníkov, o ktorých sa každý deň staráme. Táto hodnota je srdcom Plánu malých pomocí, ktorý už od roku 2017 opisuje náš prístup k environmentálnym a sociálnym výzvam, na ktorých nám všetkým záleží najviac.

Uvedomujeme si, že zohrávame významnú úlohu pri riešení kľúčových výziev v oblasti udržateľnosti, najmä pri znižovaní dopadu výrobkov, ktoré predávame, na životné prostredie a spôsobe, akým podnikáme. Našim zákazníkom chceme ponúknuť zdravé a udržateľné produkty dostupné pre všetkých.

Chceme si byť istí, že všetko, čo robíme, prináša pridanú hodnotu pre ľudí a pre našu planétu. Preto v Tescu pomáhame ľuďom v ťažkej situácii, bojujeme proti plytvaniu potravinami a pomáhame ako dobrovoľníci.

Naše iniciatívy.

Tesco Careers - O Tescu

Tesco Anjel.

je pomoc pre kolegov, ktorá spočíva v získavaní finančných prostriedkov formou verejnej zbierky a príspevkov od kolegov, ktorí sa rozhodnú prispievať dobrovoľnou finančnou sumou. Tesco vždy vyzbieranú sumu zdvojnásobí. Financie sú potom prerozdelené žiadateľom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.

Líder v boji proti plytvaniu potravinami.

Tesco bolo prvý maloobchodník, ktorý začal v strednej Európe aktívne bojovať proti plytvaniu potravinami a zaviazalo sa znížiť potravinový odpad zo svojich obchodov a distribučných centier. Každoročne preto zverejňujeme údaje, na základe ktorých vieme, že sa nám na našej ceste darí.

 

Tesco Careers
About Tesco

Vy rozhodujete, my pomáhame.

Program Vy rozhodujete, my pomáhame organizujeme vo všetkých krajinách strednej Európy a vďaka svojmu lokálnemu zameraniu sa stal veľmi obľúbeným. Program motivuje zákazníkov, aby hlasovali za miestne projekty, ktoré považujú za najprínosnejšie pre svoju komunitu. Tento grantový program organizujeme dvakrát ročne. Naši zákazníci môžu podporiť projekt z ich regiónu, ktorý Tesco následne podporí finančným grantom. O výške grantu rozhodujú zákazníci svojím hlasom v našich obchodoch – Tesco rozdeľuje v každej edícii granty vo výške 1 300€, 600€ a 300€ až pre 231 projektov naprieč celým Slovenskom. V priebehu jednej edície tak podporíme projekty spolu sumou takmer 170 000€. V priebehu finančného roka 2019/20 sme zorganizovali už 6. a 7. edíciu. Od spustenia grantového programu tak Tesco podporilo lokálne projekty na celom Slovensku spolu sumou takmer 1 milión eur.

Dobrovoľnícky program.

Práca v Tescu, ktorá pomáha! V rámci dobrovoľníckeho programu majú všetci naši kolegovia možnosť podporiť ľubovoľnú neziskovú organizáciu alebo občianske združenie vo svojom okolí.

Kolegom poskytujeme jeden deň plateného voľna, ktorý môžu využiť na pomoc svojej miestnej komunite. Každý sa sám rozhodne, ktorej organizácii vo svojom okolí chce pomôcť. Každý kolega si vyberá, či sa zapojí do pomoci Potravinovej banke Slovenska, do čistenia okolia, maľovania v domove dôchodcov alebo bude pomáhať napríklad v miestnom útulku pre zvieratá.

Minulý rok využili možnosť pomôcť svojej komunite mnohí naši kolegovia z obchodov, distribučných centier a centrálnej kancelárie a ako dobrovoľníci odpracovali spolu 2 445 hodín.

About Tesco

Ocenenia.

Za naše aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti sme zíkali tieto ocenenia:

Najzamestnávateľ 2021 – víťaz v kategórii Obchod a služby

Via Bona Slovakia 2020 – ocenenia v kategórii Výnimočný zamestnávateľ, Zodpovedná veľká firma, Cena verejnosti

Roma Spirit 2022 - podporujeme zamestnávanie z marginalizovaných skupín

Náš grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame získal európske ocenenie od PR Daily's.

Získali sme certifikát udržateľnosti SmartHead.

Najdôveryhodnejšia značka 2021 – ocenenia v kategórii E-shopy s potravinami, Nebankové spotrebiteľské úvery, Predajcovia potravín, Privátne značky

Za svoj prístup k riadeniu nadácie a podpore komunít získala Nadácia Tesco certifikát Transparentná firemná nadácia, ktorý udeľuje Asociácia firemných nadácií.

Comenius EduMedia Award – ocenenie v kategórii Média a vzdelávanie dospelých