Jiřina Veselá Jirků.

Pozícia: Manažérka oddelenia propozície a predaja

Vždy som chcela pracovať v spoločnosti ako Tesco. Možno to znie ako klišé, ale je to pravda. Študovala som medzinárodný obchod. Ešte som ani nevidela moje pracovisko z blízka, keď ma zaujal tento viacjazyčný, multikultúrny svet ponúkajúci tisíce možností.

V Tescu pracujem už šesť rokov a za ten čas som využila rôzne príležitosti, ktoré spoločnosť ponúka. Pracovala som v mnohých oblastiach, v obchode aj na centrále. Väčšinou som sa posúvala dopredu, ale stalo sa, že som stagnovala. Pri spätnom hodnotení neľutujem žiadne svoje rozhodnutie, pretože všade som sa naučila niečo nové, čo obohatilo moju osobnosť a pomohlo mi stať sa lepším. Tieto rôznorodé a neustále sa prelínajúce kariérne cesty dokážu byť veľmi motivujúce: človek sa kedykoľvek môže vydať akoukoľvek cestou, nemusí byť navždy viazaní s jednou oblasťou.

A čo je ešte dôležitejšie, spoločnosť vyznáva hodnoty, s ktorými sa dokážem stotožniť. Ide napríklad o ochranu životného prostredia a snahu o udržateľnosť, o čo sa firma snaží mimo iného aj predchádzaním plytvaniu potravinami. Keďže som predtým pracovala v sektore čerstvých potravín, dobre viem, aké úsilie vynakladá spoločnosť na to, aby skaziteľné potraviny boli včas spotrebované. Či ich zákazníci kúpia so zľavou alebo sú cez charitatívne organizácie distribuované ľuďom v núdzi, dôležité je, aby sa neplytvalo. Aj vďaka týmto veciam som hrdá na svoje pracovisko. Je dobré vidieť v meste reklamy na kampane, ktoré som navrhovala. A rada upozorňujem svojich známych, že som sa na nich aj ja podieľala.

Ďalší príbeh Zobraziť pozície v centrálnej kancelárii