Dávid Jansik.

Pozícia: Manažér firemnej bezpečnosti

Ocitol som sa v úplne inom odbore než som študoval a musel som sa naučiť veľa nových vecí. Najväčšou hodnotou Tesca je pre mňa podpora, ktorú som vtedy dostal od svojich kolegov a vedúcich.

Absolvoval som policajný výcvik, i keď som nebol celkom istý, že sa chcem stať policajtom. Mám štruktúrované zmýšľanie zamerané na IT, a preto som sa na vysokej škole vydal týmto smerom. Svoju diplomovú prácu som písal na tému interných bezpečnostných procesov v jednej logistickej firme, ktorú hodnotil interný zamestnanec Tesca. A práve on ma pozval do tejto spoločnosti.

Čakal ma celkom netradičný pracovný pohovor: prešli sme budovu centrály a rozprávali sme sa o bezpečnostných riešeniach a možnostiach ďalšieho rozvoja. Bol som dostatočne presvedčivý, pretože ma prijali ako špecialistu na firemnú bezpečnosť.

Čo sa týka moje kariéry, za veľa vďačím svojim nadriadeným. Naučili ma premýšľať v perspektívach a posilniť moje slabé stránky. Získal som dostatočnú sebadôveru, aby som vystúpil zo svojej komfortnej zóny a skúsil aj pozície, kde som musel potrebné znalosti získať prakticky počas práce. Napríklad som nehovoril veľmi dobre po anglicky, ale keďže som musel čoraz častejšie komunikovať s cudzincami a spolupracovať s medzinárodnými tímami, moje znalosti sa viditeľne zlepšili.

Teraz ako manažér firemnej bezpečnosti veľa cestujem, pracujem v čisto medzinárodnom prostredí za veľmi flexibilných podmienok a väčšinou mimo kancelárie. Moja práca nie je monotónna, robím vždy niečo iné a iným spôsobom, čo ma veľmi motivuje a inšpiruje k tomu, aby som spoznával nové veci.

Ďalší príbeh Zobraziť pozície v centrálnej kancelárii