Manažér prenájmu

„Stabilita je pre mňa dôležitá hodnota a v Tescu som za tie roky vždy našiel to, čo som hľadal a mám odvahu plánovať si budúcnosť. A plánujem rád, pretože mám možnosť pracovať s vynikajúcimi kolegami, vďaka ktorým je ľahké zaujať pozitívny prístup k akejkoľvek situácii.”

V dnešnej dobe už nie je bežné, aby niekto strávil takmer pätnásť rokov v jednej firme a v jednom odbore. A práve to je môj prípad: začínal som ako stážista v oddelení prenájmu a teraz som manažér.

Keď som ako čerstvý absolvent zvažoval svoje možnosti, jedným z najdôležitejších kritérií pre mňa bolo nastúpiť do stabilnej a spoľahlivej veľkej spoločnosti. Chcel som si vybrať spoločnosť, kde budem môcť budovať a plánovať svoju kariéru a ísť cestou, akú som si predstavoval. A presne to Tesco ponúkalo. Začal som v programe pre čerstvých absolventov, ktorý ma zaujal najmä tým, že je plánovitý a systematický. Bolo mi jasné, že ak sa budem snažiť a budem svoju prácu robiť dobre, tak budem postupovať. A tak sa aj stalo.

Samozrejme, nikto nezostáva na jednom mieste tak dlho len kvôli kariére. Oveľa cennejšie je, že sme s kolegami vždy pracovali ako kamaráti. Nič nedokáže byť tak motivujúce ako prísť každé ráno do práce alebo si sadnúť doma pred počítač a začať pracovať v dobrej nálade. Manažéri a kolegovia mali a majú v podstate kamarátsky vzťahy, vládne medzi nami dobrá nálada a pomáhame si, keď treba. To, že som teraz manažérom, je do veľkej miery zásluha mojich bývalých nadriadených a skúsenejších kolegov, ktorí sa ku mne od prvého dňa chovali ako k plnohodnotnému kolegovi, radili mi a usmerňovali ma.